Nabíjecí stanice BigBlue

25. 7. 2023

Nabíjecí stanice BigBlue jsou jako stvořené k použití na cestách – ať už jde o soukromý výlet na chatu či v karavanu, nebo o odbornou práci v terénu, při které potřebujete napájet své vybavení. Rozhodně se ale uplatní také v domácnosti, kde je můžete využívat jak aktivně a pravidelně, tak jako rezervu pro případ potřeby.

Napájejte jakýkoli spotřebič i nářadí

V závislosti na tom, jaký model zvolíte, mohou nabíjecí stanice nabízet několik klasických elektrických zásuvek, 12V autozásuvku, několik USB s podporou rychlonabíjení či 5,5mm DC konektory. Díky jejich vysoké kapacitě i výstupu můžete stanicemi napájet prakticky jakýkoli běžný přístroj.

Přesná maximální doba provozu vašeho konkrétního zařízení závisí na tom, jaký má příkon (spotřebu). Tu zjistíte například u výrobce nebo v návodu k použití; jen upozorňujeme, že u mnoha spotřebičů kolísá. V tabulce níže se můžete podívat na přibližné hodnoty vypočítané pomocí odhadované průměrné spotřeby.

Jako příklad posloužila nabíjecí stanice CellPowa 2500 s kapacitou 1 843,2 Wh. Tuto hodnotu vydělíte příkonem spotřebiče a získáte výsledný počet hodin provozu.

Zařízení

Běžná spotřeba

Možná doba provozu

TV

různá, běžně 100–200 W

10–20 hod. i déle

Chladnička

obvykle do 150 W

12 hod. i déle

Pračka/Myčka

cca 1 500 W

cca hodinový program

Laptop / AIO PC

obvykle do 100 W

18 hod. i déle

Konvice

běžně 1 000 W a více

1,5 hod. i déle

Mikrovlnná trouba

běžně 1 000 W a více

1,5 hod. i déle

Automatický kávovar

různá, běžně 600 – 1 500 W

desítky šálků kávy

Nabíječka telefonu/tabletu

různá, běžně 5–65 W

desítky plných nabití

Vrtačka

různá, běžně kolem 1 000 W

1,5 hod. i déle

Okružní pila

různá, běžně až 2 000 W

cca 1 hod. i déle

 

Připojená zařízení samozřejmě můžete libovolně kombinovat. O kapacitu baterií v nabíjecí stanici se pak mezi sebou podělí a celková doba provozu se logicky zkrátí.

 

Funguje jako záložní zdroj

Nabíjecí stanice nemusí pasivně ležet ve skříni. Využívejte ji jako záložní zdroj neboli UPS. Už nepřijdete o neuloženou práci, když sedíte u počítače a vypadne proud. Stanice automaticky pozná, že síť selhala, a do 10 milisekund začne napájet připojená zařízení. Navíc tím šetříte připojenou elektroniku, protože by sice náhlý výpadek napájení měla vydržet, ale jejím součástkám rozhodně neprospívá.

Ukládat a zálohovat byste měli vždy, ale s nabíjecími stanicemi BigBlue můžete být zase o něco klidnější.

 

Pomůže i na zahradě

Protože jsou nabíjecí stanice přenosné (a bezpečně fungují v různých prostředích), můžete je podle potřeby pohodlně přenášet mezi domovem, garáží, dílnou i zahradou.

Některé nářadí se dnes napájí bateriově, ale spousta přístrojů vyžaduje elektrickou zásuvku. S nabíjecí stanicí ho zapojíte přímo tam, kde potřebujete – nemusíte například pořizovat kotouč s prodlužovací šňůrou a natahovat ji po celé zahradě.

Doma budete stanici určitě nabíjet ze sítě, ale v případě, že byste ji používali hlavně na zahradě, můžete zvážit pořízení nabíjecích solárních panelů. Ty ji budou ekologicky a zdarma dobíjet ze slunce.

 

I běžná domácnost využije „nouzový generátor“

Výpadek elektrické sítě nemusí být jen nekomfortní – u některých zařízení v domácnosti je stálé napájení vysloveně důležité. Vybrali jsme tři příklady z mnoha.

Spousta moderních bytů a domů „větrá“ pomocí rekuperace. Jednotky výměníků vzduchu, respektive klimatizací samozřejmě potřebují zdroj energie. Ty, které se napájejí přes klasickou zásuvku, můžete udržet v provozu pomocí nabíjecí stanice. I moderní kotle na tuhá paliva navíc potřebují zdroj energie, a to jednak na oběhová čerpadla, jednak na přidavače paliva. Nemusíte se tedy bát, že kotel přehřejete, nebo vám naopak vyhasne.

Elektřinu také – byť nepřímo – potřebují někteří mazlíčci. Akvária vyžadují proud hlavně kvůli filtrům (a také osvětlení či dávkování CO₂), terária zase kvůli vyhřívání. Pár minut bez proudu samozřejmě nevadí, ale pokud by bylo přerušení dodávky delší, je nabíjecí stanice ideální způsob, jak zvířecím přátelům zajistit vyhovující podmínky k životu.

Další využití je bezpečnostní. Nejen ostře střežená muzea, ale i domácnosti dnes využívají kamerové systémy, pomocí kterých majitelé chrání svůj majetek i sami sebe. Samotné kamery mívají záložní baterie, ale jedním z míst, kde se uplatní trvale zapojená nabíjecí stanice, jsou záznamová zařízení s disky, kam se nahrávky průběžně ukládají. Nejde o to, že byste se měli paranoidně připravovat na sofistikovaný útok zločinecké skupiny – jen by byla škoda, kdyby drahý a dobře fungující systém ochrany vyřadil v nepravou chvíli prostý výpadek v elektrárně.

 

Prohlédnout nabídku
Používáme soubory cookies, ať víme, jak naše služby neustále zlepšovat.

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

Upravit
Rozumím