Péče o zahradní nábytek

Aby vám nábytek sloužil dlouhá léta, věnujte mu pár minut času a vyčistěte ho čisticím přípravkem, díky kterému bude déle odolávat povětrnostním vlivům.

Obaly a ochranné kryty

Nechcete nábytek neustále přenášet z místa na místo? Rádi byste mu dopřáli ochranu před deštěm nebo spadem listí či nektaru ze stromu? Přikryjte ho ochranným voděodolným obalem či krytem. V naší nabídce naleznete jak základní univerzální varianty, tak i provedení určené přímo na židle, křesílka nebo stoly.

Péče o dřevo

Nábytek ze dřeva by v ideálním případě měl dostat ošetření jak před sezónou, tak na jejím konci. Začnete speciálním přípravkem, který ze dřeva odstraní nečistoty. Následně ho ošetříte olejem či lazurou.

Na exotické teakové a akátové dřevo použijte ošetřující olej. Při práci s ním se nejvíce hodí štětce s kombinací přírodních a syntetických vlasů, případně houbičky a hadříky. Olejem jde ošetřovat zahradní nábytek opakovaně podle potřeby – ideálně na začátku a konci sezóny.

Na nijak neošetřený smrk nebo borovici naneste před prvním použitím impregnační nátěr. Prodlužíte tím životnost dřeva a chráníte ho před napadením škůdci. Následně dřevo natřete ochranným lazurovacím lakem. Na trhu je dostupný v různých barevných odstínech a kvalitách. Pokud správně vyberete, může vám důkladné ošetření lazurovacím lakem na nábytku vydržet i dvě sezóny. Při obnovení nátěru je nejprve potřeba povrch zbrousit a teprve poté nanést další vrstvu lazury. Na natírání dřevěných povrchů lazurovacím lakem doporučujeme speciální štětce na lazuru.

Péče o plastový či kovový nábytek

Nábytek z plastu nebo kovu je skoro bezúdržbový. Většinou ho stačí jenom otřít hadříkem namočeným ve vlažné mýdlové vodě, respektive postříkat hadicí.

Péče o umělý ratan

Stejně jako v případě plastového a kovového nábytku, ani tento materiál nevyžaduje velkou údržbu. Prospěje mu občasné otření hadříkem nebo ostříkání hadicí. Když to dovoluje výrobce nábytku, můžete na něj vzít vysokotlaký čistič neboli vapku.

 

Zazimování zahradního nábytku

Rozhodnete-li se pro nábytek kovový či z umělého ratanu, pak ho na zimu nemusíte schovávat. Stačí ho přikrýt ochranným voděodolným obalem či plachtou. Naopak dřevo raději plastovými kryty nepřikrýváme, aby nezplesnivělo.  Nábytek očistíme a pečlivě osušíme a složíme ho na suché místo s přístupem vzduchu. Sklad nábytku by neměl být vytápěný, aby nábytek nepřesychal. Nejlepší je uložit nábytek do sklepa nebo do zahradního domku.

Širokou nabídku zahradních domků a přístřešků si můžete prohlédnout v sekci zahrada, nebo si můžete vyrobit přístřešek vlastní. Pokud nábytek stohujeme nebo vršíme na sebe, je dobré jednotlivé kusy proložit kartonem nebo kusem látky. Velice praktické je pověsit lehčí kusy nábytku na zeď – veliký výběr šikovných háků a držáků najdete v sekci stavební kování.

 

 

Používáme soubory cookies, ať víme, jak naše služby neustále zlepšovat.

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

Upravit
Rozumím